4.17.2014

Anders de la Motte. [bubble]

Anders de la Motte triloogia viimane osa. Eelmises osas üritas HP mängule ära teha ja enda meelest see tal ka õnnestus. Peale seda suurt aktsiooni hoiab mees madalat profiili ja üritab endast võimalikult vähe jälgi maha jätta, et Mäng teda kätte ei saaks. Hoolimata oma pingutustest on HP täiesti kindel, et teda jälgitakse. Politsei kutsumata külaskäik ei muuda just asju paremaks. HP satub veel teravamalt politsei vaatevälja seoses rünnakukatsega PayTagi juhile mr. Blackile. Nüüd seostatakse teda juba terrorismiga ja kuninglike pulmade nurjamisüritustega. HP otsivad üles endised mängijad ja tahavad temaga koos Mängule uue kambaka teha. HP ei tea, keda usaldada. Senini ta arvas, et on Mängust väljas, kuid saab teada, et tegelikult on kõik tema tegevused osa Mängust. 

HP õde Rebecca maadleb endiselt nii töö- kui suhteprobleemidega. Kui ta saab teada, et pangas on seif isa asjadega, asub ta lähemalt isa minevikku uurima. Selles aitab teda Tage Sammer, salapärane onu, kes tegelikult ei ole sugugi see, kes näib. 

Üks võtmeküsimus, millega raamatu tegelased maadlevad, ongi usaldus – keda saab usaldada, keda mitte. Kas inimesed on ikka need, kes nad väidavad end olevat? E-turvalisuse teema on samuti oluline. Kas me ikka teame, kui palju jälgi meist Internetti maha jääb? Kus meie andmeid hoitakse ja mis nendega peale hakatakse? Me ei mõtle nendele teemadele tegelikult eriti, kuigi võiks. 

Kaasahaarav ja mõtlemapanev lugu, kuigi kui ausalt öelda, siis eelmised osad olid minu meelest paremad. Võib-olla on asi vaid minus. Kuigi tegemist on triloogia viimase osaga, oli raamatu lõpp selline, et vabalt võiks veel üks osa tulla.

0 comments:

Post a Comment